Anasayfa  |   İletişim  | TR
International Relations
Contact us
Your Message
Contact us
FSMVÜ | Uluslararası Öğrencilerimizle Beyaz Gezi
News & Events
Uluslararası Öğrencilerimizle Beyaz Gezi

Fatih Sultan Mehmet Vakif University International Students enjoyed the Beyaz Gezi organized by the Istanbul Metropolitan Municipality. The students spent the whole day visiting the Panaroma 1453 Musem, The Basilica Cistern and Miniaturk. They were then treated to lunch at the Feshane before returning to Haliç Campus. 

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi uluslararası öğrencilerinden oluşan 26 katılımcı Panorama 1453 Tarih Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, İBB Tanıtım Çadırı ve Miniatürk’ü gezme fırsatı buldular.  

Oldukça eğlenceli geçen beyaz gezide ilk durak Panorama 1453 Tarih Müzesi oldu. Müzede uzman rehber eşliğinde İstanbul’un fethini detaylarıyla incelenerek bilgi alındı. Katılımcılar burada Mehter Takımı’nın eşlik ettiği top sesleriyle oldukça etkileyici bir ortamda İstanbul’un fethedilişini görsel ve işitsel olarak canlandırmasını ilgiyle takip ettiler. 

Beyaz Gezi’ye katılan uluslararası öğrenciler Panorama ziyareti sonrası Yerebatan Sarnıcı oldu. İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç olan Yerebatan Sarnıcı’nı gezen katılımcılar burada bulunan eserleri yakından incelediler.

Yerebatan Sarnıcı sonrası katılımcılar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Çadırı’nı ziyaret etti. Uluslararası öğrenciler, burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını bizzat yerinde görme imkânı buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’ni rehberler eşliğinde gezen katılımcılar Büyükşehir’in İstanbul halkı için gerçekleştirdiği sosyal, kültürel, sportif hizmetlerle birlikte ulaşım, kentsel iyileştirme ve çevre koruma gibi alanlardaki hizmetlerini inceledi.  


Kültür gezilerinin son durağı ise  Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk’ü (Minyatür Türkiye Park) gezdi. 60 bin metrekare alan üzerine kurulu dünyanın en geniş minyatür parkında katılımcılar 3 bin yıllık Anadolu uygarlıklarını temsil eden yapıların ve yakın tarihimizde yapılan eserlerin minyatürleri gezdi. 59 eser İstanbul'dan, 53 eser Anadolu'dan ve 12 eser de bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere sergilenen 124 maket eser katılımcılar tarafından ilgiyle incelendi. Gezi sonrası tüm katılımcılar Feshane’de öğlen yemeği yedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Uluslararası öğrencilerine yönelik düzenlenen Beyaz Gezi programı 7 Kasım 2015 Cumartesi günü son buldu.

   • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-12015-11-09-11-46-08am.JPG
  • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-22015-11-09-11-46-25am.JPG
  • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-42015-11-09-11-54-19am.JPG
  • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-52015-11-09-11-54-21am.JPG
  • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-82015-11-09-11-55-16am.JPG
  • http://iro.fsm.edu.tr/resimler/upload/bannerr-112015-11-09-11-55-17am.JPG

E-Mail
Human
Resources
Health Culture
Sports
FSM
E- Systems
International Relations
FSM CEC
ALUTEAM
KURAM
FSM
TUMER
Career
Center