Uluslararası Öğrenciler Oryantasyonda


 

12 Ekim 2015

Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin düzenlediği oryantasyon programında uluslararası öğrencilerimiz Üniversitemizin işleyişi hakkında bilgilendirildi.

Öğrencilerimizin Üniversitemizin akademik ve sosyal hayatına kolay uyum sağlamalarını amaçlayan oryantasyon programında eğitim, sosyal olanaklar gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, öğrencilerden alacakları eğitimin yanında Türkiye’yi tanımak için vakit harcamalarını istedi. Prof. Dr. Duman, “Sadece İstanbul’u değil ülkemizin tüm bölgelerini gezmenizi, insanlarla tanışmanızı dilerim. Büyük bir İmparatorluğun bakiyesiyiz. Birçoğunuzun dedeleriyle bizim dedelerimiz bir zamanlar aynı ülkede yaşıyordu. Şimdi ayrı ayrı ülkelerde yaşasak da gönüllerimizin, fikirlerimizin bir olduğunu düşünüyorum. Ülkemizi yabancı kaynaklardan değil bizzat tanıyın ve tanıtın. Birkaç yıl sonra Türkçeyi öğrenerek ülkenize dönmüş olun, biz her zaman yanınızdayız. Tüm milletlerin, mazlumların ümidi olmuş bu ülkeyi sizler de sahip çıkın.” diye konuştu.