YEK Akademi Mezuniyet Töreni’ne Katıldık


Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü olarak 20 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen Münih Eğitim Akademisi (Bildungsakademie München e.V.) Mezuniyet Töreni’ne katıldık.

Münih ve çevresinde eğitim ile ilgili konularda faaliyet gösteren ve uluslararası öğrenci temininde işbirliği içinde olduğumuz bir sivil toplum kuruluşu olan Münih Eğitim Akademisi’nin on yıldan bu yana düzenlediği lise mezuniyet töreninde öğrencilerin ve ailelerinin sevincine ortak olduk.

Anton Fingerle Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen törende YEK Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, derneği tanıtan bir sunum yaparak Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı hakkında bilgi verdi. T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır ve Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yılmaz protokol konuşmalarını gerçekleştirdi.

Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Recep Şehitoğlu ise yaptığı konuşmada öğrencileri ve YEK Akademi ekibini tebrik ederek Üniversitemiz bünyesinde uluslararası öğrencilere sunulan eğitim imkânları hakkında detaylı bilgi verdi. Üniversitemiz ve YEK Akademi arasındaki işbirliğinin uzun yıllara dayandığına değinen Şehitoğlu, bu işbirliğinin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini ifade etti. Törende Koordinatörümüz FSMVÜ Yayınları’ndan çıkan ve kurucu vakıflarımızı anlatan “Vakfiyeleri Işığında Milaslı Abdülaziz Ağa ve Ailesi” ve “Hayırsever Bir Osmanlı Valide Sultanı: Hatice Turhan Sultan ve Vakfiyesi” adlı eserleri YEK Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ ve eşi Zeynep Özgen Karadağ’a takdim etti. YEK Akademi tarafından ise Münih hatırası bir set Koordinatörümüze hediye edildi.

Tören, mezunların keplerini havaya atmalarıyla sona erdi.